Články blogu

Stavebné povolenie, ohlásenie alebo územný súhlas? Čo potrebujete pre usadenie mobilheimu

Láka vás kúpa mobilného domu, ale stále si nie ste istí, aké papierovanie to zahŕňa, a najmä ktoré povolenie si musíte pred jeho postavením na vlastnom pozemku zaobstarať? Pomôžeme vám urobiť si raz a navždy jasno v pojmoch stavebné povolenie, ohláška a územný súhlas, a poradíme vám, ktorý z týchto dokumentov budete potrebovať, len čo vám váš nový mobilheim začne hovoriť pane.

Číst celý článek...

Mobilný dom na lúke – je to možné?

Láka vás predstava postaviť si mobilný dom v prírode, lese, na lúke, pri rieke, skrátka kdekoľvek, kde uniknete ruchu mesta? Nízke výdavky, príroda všade navôkol... aj keď je táto predstava idylická, realita nie je tak jednoduchá. Ako teda postupovať, ak si chcete postaviť mobilheim v prírode? A je to vôbec možné? Poradíme vám.

Číst celý článek...

Mobilné domy do milióna

Priemerná výška hypotéky presiahla v lete 2021 čiastku 3 100 000 Kč a veľkej časti obyvateľov sa sen o vlastnom bývaní s narastajúcimi cenami nehnuteľností pomaly rozplýva. Ak patríte medzi nich, nemusíte sa zmierovať s tým, že nikdy nebudete bývať vo svojom, existujú aj dostupnejšie varianty vlastného bývania.

Číst celý článek...

Ako vybrať pozemok pre mobilný dom

Zadováženie mobilheimu je skvelým variantom cenovo úsporného vlastného bývania. Výberom konkrétneho modelu však celý proces zďaleka nekončí. Či už chcete mobilný dom pre rekreačné účely, alebo pre celoročné užívanie, bude potreba ho niekam umiestniť. Nemáte zatiaľ vybraný pozemok? Poradíme vám, na čo sa zamerať.

Číst celý článek...

Vlastné bývanie za nízku cenu: zadovážte si malý mobilheim

Počas niekoľkých posledných rokov vzrástli ceny nehnuteľností približne o 63 percent. Aj to je dôvodom, prečo narastá záujem o najrôznejšie alternatívy klasických stavieb. Malý mobilheim môže byť skvelým štartovacím bývaním pre mladé páry, rovnako ako pohodlným letným bytom či dočasným zázemím počas výstavby vysneného domu.

Číst celý článek...

Tipy na rekonštrukciu a vybavenie mobilheimu

Mobilný dom poskytuje s trochou kreativity rovnaké možnosti ako rodinný domček. Romantické domčeky na podvozku sú veľmi obľúbenou alternatívou k chatám a chalupám, ale tiež k plnohodnotnému bývaniu v tehlovom dome či byte. Niet sa čomu čudovať – mobilheimy človeku ponúkajú slobodu a súčasne dostatok priestoru za cenovo priaznivých podmienok. V dnešnom článku vám prinášame tipy a triky na moderné zariadenie interiéru mobilného domu, spolu s vychytávkami na to, ako najefektívnejšie využiť obmedzený priestor.

Číst celý článek...