Časté otázky

Čo vás najčastejšie zaujíma pri výbere mobilného domčeku?

Pripravili sme pre vás najčastejšie otázky, ktoré našich klientov zaujímajú pri výbere mobilného domčeka. Ak nenájdete odpoveď na svoju otázku, mrknite do blogu, alebo nám napište.

Je mobilný dom vhodný na celoročné bývanie?
Lacné mobilné domčeky sú väčšinou konštruované ako chaty, prípadne sú určené na bývanie od jari až do jesene a doplnení izolácia je na zimu nevyhnutné. Drahšie domčeky už majú izolované okná a dvere a možno v nich bývať celoročne. Pre všetky domčeky ale platí, že izolácia je minimálna a ak je zateplíme, náklady na kúrenie rapídne klesnou.
Jak zatepliť Mobilheim?
Domček môžete zatepliť polystyrénom, minerálnou vatou, či trebárs PUR penou. Dôkladne zaizolujte okná, dvere, steny, stropy, ale aj rozvody vody, odpadov a elektroinštaláciu. Hrúbka izolácie sa riadi normou STN 73 0540-2.
Mohu si zaobstarať mobilný dom bez stavebného povolenia?
>Áno, stavebné povolenie nepotrebujete, musíte však požiadať na stavebnom úrade o územnej súhlas. Územné konanie trvá 30 dní a väčšinou sa jedná len o formalitu.
Musím pripraviť pozemok pred umiestnením mobilného domu?
V prípade, že je povrch výrazne nerovný, alebo dokonca zvážny, musíte ho vyrovnať. Povrch musí byť dostatočne tvrdý, ujazdený poprípade zavalcované a podobne. Môžete ho tiež zhutniť drveným kamenivom alebo betónom. Je potrebné tiež zistiť dostupnosť napojenie k inžinierskym sieťam a uvoľniť prístupovú cestu k pozemku.
Jak sa umiestňuje mobilný dom?
Domy umiestňujeme na podpery, pod ktoré odporúčame vložiť podklad, najčastejšie betónové dlaždice. Potom, čo ho privezieme a umiestnime, je možné ho pripojiť k inžinierskym sieťam, studne, vodovodu, elektrine, či plynu a kanalizaci.
Mohu si zaobstarať Mobilheim na splátky?
Áno, na mobilný dom si síce nemôžete vziať hypotéku, ale môžeme vám sprostredkovať financovania s preverenú spoločnosťou ESSOX. Výšku akontácie a počet splátok si zvolíte sami.
Kde si môžem domčeky pozrieť?
Všetky naše mobilné domčeky sú vystavené v našom olomouckom areáli, kde si ich môžete prezrieť.

Prečo zvoliť mobilný dom od nás

icon

Vykúpime
váš mobilheim

icon

Mobilné domy
na objednávku

icon

Dopravíme po celom Slovensku

icon

Montáž
máte v cene

  • Zaistíme opravy
  • Vymeníme rozvody elektroinštalácie, vody aj odpadov
  • Revitalizuje domček
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainštalujeme kúrenie

Potrebujete mobilný dom? Alebo sa na niečo spýtať? Od toho tu sme

logo

MOBILNÍ DOMY OLOMOUC

Stará Přerovská 790/15

779 00 Olomouc -Holice

ico+420 603 846 543

icodomy@steraauto.cz

O vaše dáta je u nás postarané. Prečítajte si naše ochr. os. údajov..

*Povinné polia