Články blogu

Zateplenie podláh mobilných domov

Zimné mesiace majú svoju špecifickú krásu. Stráviť napríklad Vianoce v mobilheime s výhľadom na zasneženú prírodu môže byť krásnym zážitkom. To však vyžaduje dobré zateplenie. A vzhľadom na tepelné úniky a zmrznutú zem je dôležité správne zatepliť podlahu. Možností zateplenia je viacej, a tak sa na ne pozrieme podrobnejšie.

Číst celý článek...

Ako postaviť mobilný dom na trvalom trávnom poraste?

Mobilné domy, známe tiež ako mobilheimy, sa stávajú stále populárnejšou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú flexibilné a cenovo dostupné riešenie bývania. Avšak pri hľadaní vhodného miesta pre umiestnenie mobilheimu sa môže objaviť otázka, či je možné usadiť mobilheim na pozemok, ktorý je označený v katastri ako trvalý trávny porast.

Číst celý článek...

Výhody tepelného čerpadla u mobilného domu: Udržateľný a efektívny spôsob vykurovania

V posledných rokoch sú mobilheimy stále populárnejšie, a to nielen ako dočasné bývanie, ale tiež ako alternatíva k tradičným domom. Vďaka ich cenovej dostupnosti a rýchlemu procesu inštalácie sú stále častejšie vyhľadávané ako pre dovolenky, tak aj k trvalému bývaniu. V rámci tohto trendu rastie taktiež dopyt po udržateľných a efektívnych riešeniach vykurovania. A jedným z takých riešení je tepelné čerpadlo. Prečo ho odporúčame a čo vám prinesie? To sa dozviete v našom článku.

Číst celý článek...

Na čo si dať pozor pri kúpe mobilheimu? Rady pre úspešný nákup

Mobilheimy sú stále obľúbenejšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné a flexibilné riešenie bývania alebo miesta k rekreácii. Keď zvažujete kúpu mobilheimu, či už nového, alebo ojazdeného, je dôležité si uvedomiť, že s ním môžu byť spojené určité riziká. V tomto článku vám ukážeme, na čo si dať pozor, aby ste pri nákupe mobilheimu ušetrili peniaze, čas aj nervy.

Číst celý článek...