Inštalácia mobilných domov

Rozhodli ste sa pre kúpu mobilného domu a neviete na čo sa pripraviť? V prípade mobilných domov neexistujú žiadne zvláštne špecifické podmienky na umiestnenie. Dom je možné umiestniť prakticky kamkoľvek, kde ho potrebujete a chcete mať. Nič vám teda nebráni umiestniť mobilný dom priamo na pozemok, kde chcete bývať. Pre pohodlné bývanie vo vašom mobilnom dome je potreba hlavne usadiť ho do vodorovnej polohy a napojiť na inžinierske siete elektrinu, vodu a vyriešiť zvedenie odpadových vôd. Na mobilný dom nie je potrebné stavebné povolenie, ale napojenie na inžinierske siete je nutné administratívne zařídit.

O prepravu aj inštaláciu vášho nového mobilheimy sa radi postaráme.

Jak inštalácia mobilného domu prebieha?

Pred samotným prevozom mobilného domu je nutné zaistiť sprístupnenie príjazdovej cesty pre transportné vozidlo prípadne ťažné vozidlo. Je tiež potrebné miesto, kde bude mobilný dom stáť uviesť do približnej roviny. Pokiaľ si dáte s prípravou pozemku prácu, do budúcnosti si tiež uľahčíte ťažkosti s prípadnou manipuláciou s domom, napr. Pri sťahovaní. V prípade mäkkého teréne bude tiež potrebné jeho zhutnenie. S menšími nerovnosťami si poradí výškovo nastaviteľné aretačné nohy. Mobilný dom nie je spojený so zemou, jeho inštalácia je teda jednoduchá a rýchla. Ako podklad pre samotnú inštaláciu domu je možné použiť kovových alebo betónových pätiek, záťažových betónových dlaždíc, alebo sloupků.

Mobilní dom je kompletne vybavený a zariadený nábytkom. Po privezení na požadované na požadované miesto je obývateľný už do 24 hodín, čo je jeho veľkou výhodou. Všetky vývody a prípojky inžinierskych sietí v dome sú uspôsobené pre ich rýchle pripojenie a odpojenie. Napojenie mobilných domov na elektrinu a vodu je veľmi jednoduché. Počas niekoľkých hodín sa tak môžete pripojiť pevnými, či pohyblivými prípojkami na vopred pripravené inžinierske siete na vašom pozemku a môžete začať plnohodnotne bývať. Iba u celoročne obývateľných mobilných domov je potrebné venovať zvýšenú pozornosť prívodom vody a ochrániť ich proti zamrznutiu zaizolovaním. Zvedenie odpadových vôd je asi najväčším úlohou pri inštalácii mobilného domu. Najjednoduchším riešením je napojenie na miestnu kanalizáciu, ak to nie je možné, je možné zvoliť nezávislé zvedenie odpadov. Ponúka sa možnosť výberu z mnohých typov žúmp a čističiek odpadových vod.

Podívejte sa na našu aktuálnu ponuku mobilných domov na predaj. So všetkým ostatným, od opráv či zateplenia až po financovanie, vám už pomůžeme.

Podívat se na aktuální nabídku mobilheimů

Prečo zvoliť mobilný dom od nás

icon

Vykúpime
váš mobilheim

icon

Mobilné domy
na objednávku

icon

Dopravíme po celom Slovensku

icon

Montáž
máte v cene

  • Zaistíme opravy
  • Vymeníme rozvody elektroinštalácie, vody aj odpadov
  • Revitalizuje domček
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainštalujeme kúrenie

Potrebujete mobilný dom? Alebo sa na niečo spýtať? Od toho tu sme

logo

MOBILNÍ DOMY OLOMOUC

Stará Přerovská 790/15

779 00 Olomouc -Holice

ico+420 603 846 543

icodomy@steraauto.cz

O vaše dáta je u nás postarané. Prečítajte si naše ochr. os. údajov..

*Povinné polia