Doprava

Po zakúpení si u nás môžete dom bezplatne uskladniť - dom vám dodáme až podľa vašich konkrétnych požiadaviek v termíne, ktorý vám bude najviac vyhovovat.

Mobilheim vám dopravíme aj na Slovensko, kde sa cena počíta individuálne podľa vzdialenosti a veľkosti.

Ako preprava mobilného domu prebieha?

Kupujete mobilný dom a neviete na čo sa pripraviť pri jeho preprave? Mobilné domy možno vďaka ich stavebnému riešeniu a malým rozmerom ľubovoľne prevážať. Rozmery mobilných domov umožnia prepravu po celej ČR i Európe. Mobilné domy sú podľa STN vedené ako vozidlá pre voľný čas, s možnosťou ťahanie za pomocou závesného zariadenia. Nepodliehajú registrácii vozidiel (nemajú ŠPZ), vďaka čomu nemôžu byť ťahané po verejných komunikáciách. Samotná doprava po verejnej komunikácii teda prebieha na zodpovedajúcom nákladnom vozidle.

Zajistíme pre vás prepravu mobilného domu, jeho naloženie, prevezenie na váš pozemok i vyloženie. Mobilný dom dovezieme v dohodnutom termíne na požadované miesto. Mobilné domy sú vybavené manipulačným rámom z ocele, vlastné nápravou a ojom. K prevozu mobilných domov využívame špeciálny nadstavby s nájazdmi, ktorý umožní naloženie a vyloženie mobilného domu za pomocou navijaka, po vlastných kolesách. Neoddeliteľnou súčasťou bezpečnej prepravy je zabezpečenie domu, či už na samotnom návesu proti pohybu, tak i všetkého zariadenia vnútri domu ako sú stoličky, stolíky, dvierka skríň, police atď., Ktoré je potrebné chrániť proti poškodeniu, alebo vypadnutí.

Pro úspešnú prepravu je potreba dobre zvážiť a naplánovať príjazdovú trasu. Prekážkami v doprave mobilného domu sa môžu stať napr. Úzke cesty, mosty s nízkou nosnosťou, úzke mosty, nedostatočná výška podjazdov, ostré zákruty, a i. Potreba je dôkladne premyslieť aj spôsob umiestnenia mobilného domu na dané miesto na vašom pozemku. Samotná operácia naloženie a vyloženie mobilného domu je pomerne náročnou záležitosťou a vyžaduje dostatok skúsenosti a praxi.

Pokud sa ťahač nedostane na pozemok, dom sa z ťahača spustí po zjazdoch vďaka navijaku a vlastné náprave domu. Po zložení domu z ťahača sa dom umiestni na vopred určené miesto za pomocou automobilu. K ťahanie sa dá použiť silnejšie terénny automobil, avšak pre ťahanie na nespevnenom povrchu je ďaleko vhodnejšie traktor. Dotiahnutie mobilného domu na jeho sídlo môžu brániť aj najrôznejšie terénne prekážky, ako napríklad vyrastené stromy, kríky, ploty, priekopy a pod. V týchto prípadoch potom bude nutné použiť pre vykládku autožeriav, mobilný dom je potom uchytený manipulačnými pásy a rozperami, a vyložený za pomocou žeriavu. Po umiestnení na pozemku sa usadí na tzv. Aretačné nohy, ktoré sú súčasťou podvozku. Tie sú schopné vyrovnať aj prípadné nerovnosti pozemku.

S prepravou aj usadením vášho nového mobilheimy vám radi pomôžeme. Stačí, keď si vyberiete z našej aktuálnej ponuky. O zvyšok sa už postaráme.

                                      

Podívat se na aktuální nabídku mobilheimů

Prečo zvoliť mobilný dom od nás

icon

Vykúpime
váš mobilheim

icon

Mobilné domy
na objednávku

icon

Dopravíme po celom Slovensku

icon

Montáž
máte v cene

  • Zaistíme opravy
  • Vymeníme rozvody elektroinštalácie, vody aj odpadov
  • Revitalizuje domček
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainštalujeme kúrenie

Potrebujete mobilný dom? Alebo sa na niečo spýtať? Od toho tu sme

logo

MOBILNÍ DOMY OLOMOUC

Stará Přerovská 790/15

779 00 Olomouc -Holice

ico+420 603 846 543

icodomy@steraauto.cz

O vaše dáta je u nás postarané. Prečítajte si naše ochr. os. údajov..

*Povinné polia