Články blogu

Výhody tepelného čerpadla u mobilného domu: Udržateľný a efektívny spôsob vykurovania

V posledných rokoch sú mobilheimy stále populárnejšie, a to nielen ako dočasné bývanie, ale tiež ako alternatíva k tradičným domom. Vďaka ich cenovej dostupnosti a rýchlemu procesu inštalácie sú stále častejšie vyhľadávané ako pre dovolenky, tak aj k trvalému bývaniu. V rámci tohto trendu rastie taktiež dopyt po udržateľných a efektívnych riešeniach vykurovania. A jedným z takých riešení je tepelné čerpadlo. Prečo ho odporúčame a čo vám prinesie? To sa dozviete v našom článku.

Číst celý článek...

Na čo si dať pozor pri kúpe mobilheimu? Rady pre úspešný nákup

Mobilheimy sú stále obľúbenejšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné a flexibilné riešenie bývania alebo miesta k rekreácii. Keď zvažujete kúpu mobilheimu, či už nového, alebo ojazdeného, je dôležité si uvedomiť, že s ním môžu byť spojené určité riziká. V tomto článku vám ukážeme, na čo si dať pozor, aby ste pri nákupe mobilheimu ušetrili peniaze, čas aj nervy.

Číst celý článek...

Ako na hypotéku a financovanie mobilných domov?

Vlastné bývanie za cca 200 000 Kč? Ak máte miesto, kam mobilný dom umiestniť, stačí vám pomerne nízka suma na to, aby sa váš sen stal skutočnosťou. Nie každý však má na účte stovky tisíc alebo možnosť pôžičky od rodiny. Ako teda získať prostriedky na nákup nového či bazarového mobilheimu, keď úspory nestačia? Možností je dostatok, je však potrebné si starostlivo vyberať.

Číst celý článek...

Krbové kachle do mobilheimu: čo je treba vedieť?

Zima je tu a či už vám váš mobilný dom slúži len ako dočasné útočisko, alebo ho obývate celoročne, určite je vám jasné, že bez občasného zakúrenia to nepôjde. Proti plesniam aj studeným nohám pomôže napríklad kúpa krbových kachlí. Aké náležitosti je nutné pri ich výbere a inštalácii dodržať?

Číst celý článek...

Stavebné povolenie, ohlásenie alebo územný súhlas? Čo potrebujete pre usadenie mobilheimu

Láka vás kúpa mobilného domu, ale stále si nie ste istí, aké papierovanie to zahŕňa, a najmä ktoré povolenie si musíte pred jeho postavením na vlastnom pozemku zaobstarať? Pomôžeme vám urobiť si raz a navždy jasno v pojmoch stavebné povolenie, ohláška a územný súhlas, a poradíme vám, ktorý z týchto dokumentov budete potrebovať, len čo vám váš nový mobilheim začne hovoriť pane.

Číst celý článek...