Zateplenie mobilných domov

Mobilné domy sú u nás stále populárnejšie pre svoje jedinečné vlastnosti i cenovú dostupnosť. Mobilný dom je možné prispôsobiť parametrom trvalého bývania, typu podnikania aj extrémnym klimatickým podmienkam. Obľúbeným a vyhľadávaným riešením je zakúpiť starší mobilný dom a ten revitalizovať. Vývoj ide dopredu aj pri inovácii mobilných domov. Zateplené mobilné domy odolajú aj extrémnym mrazom, navyše sú energeticky nenáročné a skvele vyzerajú.

So zateplením aj opravami vášho nového mobilného domu vám radi pomôžeme.

Ako zateplenie prebieha?

Zaobstarali ste si mobilný dom a chceli by ste v ňom bývať celoročne? Ak sa rozhodnete mobilný dom využívať aj v chladných zimných mesiacoch, alebo k celoročnému bývaniu, bude potrebné vykonať jeho zateplenie. Dôkladným zateplením možno mobilný dom prispôsobiť parametrom trvalého bývania aj extrémnym klimatickým podmienkam. Kvalitná izolácia u mobilných domov je veľmi dôležitá a rozhodne by nemala byť podceňovaná. Pre dosiahnutie optimálneho zateplenia je potrebné riešiť tepelnú izoláciu celého domu. Štandardne sa tak zatepľujú steny, podlaha aj strecha, popr. konštrukcia novej strechy. Lebo aj týmito plochami dochádza k nemalým únikom tepla. Je len na vás, v akom rozsahu izoláciu urobíte. S dokonalým zaizolovaním súvisí aj výmena jednoduchých okien a dverí.

Medzi hlavné výhody, ktoré kvalitné zateplenie prináša, je možnosť pohodlného celoročného bývania a tiež výrazné zníženie nákladov na vykurovanie. Revitalizácia dokáže prispôsobiť mobilný dom aj po estetickej stránke vašim predstavám a výrazné predĺženie životnosti stavby. Nemusíte sa tak obávať, že by život v mobilnom dome prinášal menej komfortu ako napríklad v bežnej drevostavbe.

Revitalizácia staršieho mobilného domu prináša veľa možností, stačí si len vybrať. Zabezpečíme pre vás kvalitné zateplenie stien, podlahy a stropov, prípadne konštrukciu strechy certifikovaným zatepľovacím systémom. K zatepleniu izolácie domu sa najčastejšie používajú klasické stavebné materiály ako vata, polystyrén, prípadne moderné izolačné materiály ako sú striekané peny. Po takejto rekonštrukcii je navyše možné zmeniť vzhľad mobilného domu, podľa svojich predstáv, natrieť ho vybranou farbou, opatriť omietkou či vonkajším obložením atď. Revitalizácia staršieho mobilného domu prináša veľa možností, záleží len na vašich predstavách.

Vyberte si u nás váš nový mobilný dom. O všetko ostatné, od inštalácie až po dopravu, sa radi postaráme.

Pozrite sa na aktuálnu ponuku mobilheimů

Prečo zvoliť mobilný dom od nás?

Montáž
máte v cene

Poradíme
výhodné financovanie

Máme domy
po 1. majiteľovi

Cena dopravy
podľa vzdialenosti

  • Zaistíme opravy
  • Vymeníme rozvody elektroinštalácie, vody i odpadov
  • Revitalizujeme domček
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainštalujeme kúrenie

Potrebujete mobilný dom? Alebo sa na niečo spýtať? Od toho tu sme.