Inštalácia mobilných domov

Rozhodli ste sa pre kúpu mobilného domu a neviete, na čo sa pripraviť? V prípade mobilných domov neexistujú žiadne zvláštne špecifické podmienky na umiestnenie. Dom je možné umiestniť prakticky kamkoľvek, kde ho potrebujete a chcete mať. Nič vám teda nebráni umiestniť mobilný dom priamo na pozemok, kde chcete bývať. Pre pohodlné bývanie vo vašom mobilnom dome je potreba hlavne usadiť ho do vodorovnej polohy a napojiť na inžinierske siete elektrinu, vodu a vyriešiť zvedenie odpadových vôd. Na mobilný dom nie je potrebné stavebné povolenie, ale napojenie na inžinierske siete je nutné administratívne zariadiť.

O prepravu aj inštaláciu vášho nového mobilheimu sa radi postaráme.

Ako inštalácia mobilného domu prebieha?

Pred samotným prevozom mobilného domu je nutné zaistiť sprístupnenie príjazdovej cesty pre transportné vozidlo, prípadne ťažné vozidlo. Je tiež potrebné miesto, kde bude mobilný dom stáť, uviesť do približnej roviny. Pokiaľ si dáte s prípravou pozemku prácu, do budúcnosti si tiež uľahčíte ťažkosti s prípadnou manipuláciou s domom, napr. pri sťahovaní. V prípade mäkkého terénu bude tiež potrebné jeho zhutnenie. S menšími nerovnosťami si poradí výškovo nastaviteľné aretačné nohy. Mobilný dom nie je spojený so zemou, jeho inštalácia je teda jednoduchá a rýchla. Ako podklad pre samotnú inštaláciu domu je možné použiť kovových alebo betónových pätiek, záťažových betónových dlaždíc, alebo stĺpikov.

Mobilný dom je kompletne vybavený a zariadený nábytkom. Po privezení na požadované miesto je obývateľný už do 24 hodín, čo je jeho veľkou výhodou. Všetky vývody a prípojky inžinierskych sietí v dome sú uspôsobené pre ich rýchle pripojenie a odpojenie. Napojenie mobilných domov na elektrinu a vodu je veľmi jednoduché. Počas niekoľkých hodín sa tak môžete pripojiť pevnými či pohyblivými prípojkami na vopred pripravené inžinierske siete na vašom pozemku a môžete začať plnohodnotne bývať. Iba u celoročne obývateľných mobilných domov je potrebné venovať zvýšenú pozornosť prívodom vody a ochrániť ich proti zamrznutiu zaizolovaním. Zvedenie odpadových vôd je asi najväčšou úlohou pri inštalácii mobilného domu. Najjednoduchším riešením je napojenie na miestnu kanalizáciu, ak to nie je možné, je možné zvoliť nezávislé zvedenie odpadov. Ponúka sa možnosť výberu z mnohých typov žúmp a čističiek odpadových vôd.

Pozrite sa na našu aktuálnu ponuku mobilných domov na predaj. So všetkým ostatným, od opráv či zateplenia až po dopravu, vám už pomôžeme.

Podívat se na aktuální nabídku mobilheimů

Prečo zvoliť mobilný dom od nás?

Montáž
máte v cene

Poradíme
výhodné financovanie

Máme domy
po 1. majiteľovi

Cena dopravy
podľa vzdialenosti

  • Zaistíme opravy
  • Vymeníme rozvody elektroinštalácie, vody i odpadov
  • Revitalizujeme domček
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainštalujeme kúrenie

Potrebujete mobilný dom? Alebo sa na niečo spýtať? Od toho tu sme.