Mobilheim s bezbariérovým prístupom

Popularita mobilných domov naďalej rastie. Vďaka pomerne nízkej cene, nákladoch na prevádzku, ale tiež jednoduchosti „stavby“ pomohli mnohým ľuďom splniť sen o rekreačnom objekte. No vďaka úpravám a zatepleniu môžu slúžiť aj celoročne. Môže však mobilheim plnohodnotne využívať aj človek pohybujúci sa na vozíku?

Mobilní dom pre seniorov alebo osoby s postihnutím

Mobilné domy sú kompaktné, pohodlné a najmä modifikovateľné. Ponúkajú možnosť žiť nezávislo a súčasne si užívať domovský komfort. Prístup do mobilheimu rovnako ako ďalšie prvky možno upraviť tak, aby poskytoval plné pohodlie aj ľuďom so zníženou schopnosťou pohybu.

Nájazdy a plošiny a dvere

Mobilný dom má tu výhodu, že ide o jednopodlažný objekt. Osoby s postihnutím sa tak po ňom môžu pohybovať veľmi obratne. Jedinou prekážkou môže byť vchod. V závislosti na osadení je nutné k nemu pristaviť nájazd, prípadne zdvíhaciu plošinu. To umožní jednoduchý vstup a výstup z domu aj pre osoby pohybujúce sa na vozíku alebo so zníženou pohyblivosťou.

Dopravu ku dverám by sme teda mali, teraz sa pozrieme na samotný vchod. Východiskové dvere niektorých mobilheimov sú príliš úzke. Podobné karavanovým. A cez také by človek na vozíku neprešiel. Našťastie aj tu je modifikácia pomerne jednoduchá. Všetky dvere sa dajú rozšíriť a osadiť širokými, bezprahovými dverami.

Nájazdy aj dvere sa vyrábajú z kvalitných materiálov, sú odolné voči poveternostným podmienkam a poskytujú bezpečný a pohodlný prístup do mobilheimu.

Bezbariérové sociálne zariadenie

Kľúčovým prvkom pre osoby s postihnutím je tiež možnosť bezbariérového sociálneho zariadenia. Tieto zariadenia je možné v mobilheime prispôsobiť tak, aby poskytovali bezpečnú a pohodlnú prevádzku. To obnáša vysoké toalety a špeciálne sprchové kúty so sedadlom a dostatočným priestorom pre pohyblivosť.

Umiestnenie na vašom pozemku

Výber správneho umiestnenia pre mobilheim s bezbariérovým prístupom je kľúčovým faktorom pre pohodlný život jeho obyvateľov. Je potreba zvážiť faktory, ako je spevnená prístupová komunikácia, dostupnosť verejnej dopravy, blízkosť lekárskych zariadení, obchodov a podobne. Mobilheim môže byť výborným riešením pre seniorov alebo osoby s postihnutím, ktorí potrebujú väčšiu či menšiu pomoc od svojho okolia, zároveň ale túžia zachovať si určitú mieru samostatnosti a súkromia. V prípade patričných úprav tak mobilný dom ponúkne bezpečný, pohodlný a prístupný domov.

Veríme, že teraz ste už od svojho vysneného mobilheimu len malý krôčik. Chcete si obstarať mobilný domov pre seba a svojich blízkych? Kontaktujte nás!