Doprava

Cena dopravy sa počíta individuálne podľa vzdialenosti, nikdy však neprevyšuje 300 €.

Po zakúpení si u nás môžete dom bezplatne uskladniť - dom vám dodáme až na základe vašich konkrétnych požiadaviek v termíne, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Ako preprava mobilného domu prebieha?

Kupujete mobilný dom a neviete na čo sa pripraviť pri jeho preprave? Mobilné domy možno vďaka ich stavebnému riešeniu a malým rozmerom ľubovoľne prevážať. Rozmery mobilných domov umožnia prepravu po celej SR, ČR i Európe. Mobilné domy sú podľa ČSN vedené ako vozidlá pre voľný čas, s možnosťou ťahania za pomocou závesného zariadenia. Nepodliehajú registrácii vozidiel (nemajú ŠPZ), vďaka čomu nemôžu byť ťahané po verejných komunikáciách. Samotná doprava po verejnej komunikácii teda prebieha na ťahači.

Zabezpečíme pre vás prepravu mobilného domu, jeho naloženie, prevezenie na váš pozemok i vyloženie. Mobilný dom dovezieme v dohodnutom termíne na požadované miesto. Mobilné domy sú vybavené manipulačným rámom z ocele, vlastnou nápravou a ojom. K prevozu mobilných domov využívame špeciálny náves s nájazdom, ktorý umožní naloženie a vyloženie mobilného domu za pomocou elektrického navijaku, po vlastných kolesách. Neoddeliteľnou súčasťou bezpečnej prepravy je zabezpečenie domu, či už na samotnom návesu proti pohybu, tak i všetkého zariadenia vnútri domu ako sú stoličky, stolíky, dvierka skríň, police atď., ktoré je potrebné chrániť proti poškodeniu.

Pre úspešnú prepravu je potreba dobre zvážiť a naplánovať príjazdovú trasu. Prekážkami v doprave mobilného domu sa môžu stať napr. úzke cesty, mosty s nízkou nosnosťou, úzke mosty, nedostatočná výška podjazdov, ostré zákruty, aj. Potreba je dôkladne premyslieť aj spôsob umiestnenia mobilného domu na dané miesto na vašom pozemku. Samotná operácia naloženia a vyloženia mobilného domu je pomerne náročnou záležitosťou a vyžaduje dostatok skúsenosti a prax.

Ak sa ťahač nedostane na pozemok, dom sa z ťahača spustí po zjazdoch vďaka navijaku a vlastnej náprave domu. Po zložení domu z ťahača sa dom umiestni na vopred určené miesto za pomocou automobilu. K ťahaniu sa dá použiť silnejší terénny automobil, avšak pre ťahanie na nespevnenom povrchu je ďaleko vhodnejší traktor. Dotiahnutiu mobilného domu na miesto môžu brániť aj najrôznejšie terénne prekážky, ako napríklad vyrastené stromy, kríky, ploty, priekopy a pod. V týchto prípadoch potom bude nutné použiť pre vykládku autožeriav, mobilný dom je potom uchytený manipulačnými pásmi a rozperami, a vyložený za pomocou žeriavu. Po umiestnení na pozemku sa usadí na tzv. aretačné nohy, ktoré sú súčasťou podvozku. Tie sú schopné vyrovnať aj prípadné nerovnosti pozemku.

                                 
S prepravou aj usadením vášho nového mobilheimu vám radi pomôžeme. Stačí, keď si vyberiete z našej aktuálnej ponuky. O zvyšok sa už postaráme.

Pozrite sa na aktuálnu ponuku mobilheimů

Prečo zvoliť mobilný dom od nás?

Montáž
máte v cene

Poradíme
výhodné financovanie

Máme domy
po 1. majiteľovi

Cena dopravy
podľa vzdialenosti

  • Zaistíme opravy
  • Vymeníme rozvody elektroinštalácie, vody i odpadov
  • Revitalizujeme domček
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainštalujeme kúrenie

Potrebujete mobilný dom? Alebo sa na niečo opýtať? Od toho tu sme.