Časté otázky

Čo vás najčastejšie zaujíma pri výbere mobilného domu?


Pripravili sme pre vás najčastejšie otázky, ktoré našich klientov zaujímajú pri výbere mobilného domu. Ak nenájdete odpoveď na svoju otázku, mrknite do blogu, alebo nám napíšte.

Je mobilný dom vhodný na celoročné bývanie?

Lacné mobilné domy sú väčšinou konštruované ako chaty, prípadne sú určené na bývanie od jari až do jesene. Doplnenie izolácie je na zimu nevyhnutné. Drahšie domy už majú izolované okná a dvere a možno v nich bývať celoročne. Pre všetky mobilné domy ale platí, že izolácia je minimálna a ak ich zateplíme, náklady na kúrenie rapídne klesnú.

Ako zatepliť mobilheim?

Dom môžete zatepliť polystyrénom, minerálnou vatou, či napríklad PUR penou. Dôkladne zaizolujte okná, dvere, steny, stropy, ale aj rozvody vody, odpady a elektroinštaláciu. Hrúbka izolácie sa riadi normou STN 73 0540-2.

Môžem si zaobstarať mobilný dom bez stavebného povolenia?

Áno, stavebné povolenie nepotrebujete, musíte však požiadať na stavebnom úrade o územný súhlas. Územné konanie trvá 30 dní a väčšinou sa jedná len o formalitu.

Musím pripraviť pozemok pred umiestnením mobilného domu?

V prípade, že je povrch výrazne nerovný, alebo dokonca zvážny, musíte ho vyrovnať. Povrch musí byť dostatočne tvrdý, ujazdený, poprípade zavalcovaný a podobne. Môžete ho tiež zhutniť drveným kameňom alebo betónom. Je potrebné tiež zistiť dostupnosť napojenia k inžinierskym sieťam a uvoľniť prístupovú cestu k pozemku.

Ako sa umiestňuje mobilný dom?

Domy umiestňujeme na podpery, pod ktoré odporúčame vložiť podklad, najčastejšie betónové dlaždice. Potom, čo ho privezieme a umiestnime, je možné ho pripojiť k inžinierskym sieťam, studne, vodovodu, elektrine, či plynu a kanalizácii.

Kde si môžem mobilný dom prezrieť?

Všetky naše mobilné domy sú vystavené v našom olomouckom areáli, kde si ich môžete prezrieť.

Prečo zvoliť mobilný dom od nás?

Montáž
máte v cene

Poradíme
výhodné financovanie

Máme domy
po 1. majiteľovi

Cena dopravy
podľa vzdialenosti

  • Zaistíme opravy
  • Vymeníme rozvody elektroinštalácie, vody i odpadov
  • Revitalizujeme domček
  • Vyrobíme vám terasu
  • Nainštalujeme kúrenie